Impeachment Donald Trump. Senatul va da verdictul săptămâna viitoare
Procesul care vizează destituirea lui Donald Trump ar urma să se încheie miercuri cu un vot în Senat privind acuzaţiile împotriva preşedintelui american, au afirmat vineri mai multe media din Statele Unite, citând surse senatoriale, scrie AFP, potrivit Agerpres.
După ce a respins o moţiune a democraţilor cerând audierea unor martori noi, Camera superioară a Congresului SUA va relua procesul luni cu două zile de pledoarii şi deliberări, potrivit senatorilor.
Votul final privind acuzaţiile de abuz de putere şi obstrucţionarea Congresului va avea loc miercuri, au subliniat ei, preşedintele fiind aproape sigur că va fi achitat de către majoritatea republicană.
Fii primul care află cele mai importante știri din domeniu cu aplicația DefenseRomania. Downloadează aplicația DefenseRomania de pe telefonul tău Android (Magazin Play) sau iOS (App Store) și ești la un click distanță de noi în permanență
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DefenseRomania și pe Google News